Strojní sádrové omítky

Doba kdy se na stavbu přivezl písek, cement, vápno a z těchto materiálů se připravila omítka jsou již dávno pryč. Dnes většina stavebníků používá strojní omítky pro jejich kvalitu a rychlost.

Strojní omítky jsou rychlým a moderním způsobem realizace omítání stěn a stropů v rodinných domech, bytových domech, ale i v průmyslových prostorech. Omítky provedené strojním nahazováním nabízejí celou řadu výhod. Hlavní předností, kterou Vám strojní omítky nabízejí je rychlost realizace a kvalita provedení. Materiály, které se používají pro strojní omítání mají přesně dané neměnné složení, nehrozí zde výkyvy kvality jako při přípravě omítky na stavbě.

Sádrová omítka

Sádra je naprosto zdravotně nezávadná, má PH neutrální. Sádrové omítky jsou velice vhodný materiál pro použití do interiéru obytných budov, a to díky schopnosti rychle absorbovat značné množství vlhkosti při jejím zvýšení a opětovném avšak pozvolném uvolňování této vlhkosti zpět do interiéru. Vápenosádrové omítky jsou jednovrstvé omítky, které jsou již podkladem pro konečnou povrchovou úpravu, u kterých tedy odpadá potřeba štukování.

Mnohostrannost použití umožňuje provést všechny omítky v domě jedním materiálem bez ohledu na rozdílné podklady i potřebné tloušťky při aplikaci. Sádrové omítky můžeme nanášet na všechny standardní stavební materiály, jediným omezením je trvale vlhké zdivo bez izolace proti zemní vlhkosti.